FETHİYE HİZMET NOKTASI

İletişim Bilgileri

Dalaman Joy Rent a Car

Merkez Mahallesi Seyfettin İnce Caddesi Çağlar Sokak No : 7/2

info@dalyanjoyrentacar.com

+90 (551) 412 60 60 (Gsm)

48700, Türkiye / Muğla / Dalaman / Merkez

yukarı

Fethiye, Akdeniz'in içinde irili ufaklı adaların serpiştiği Fethiye körfezinde arkası çam ormanlarıyla çevrili kuzeye açık bir koyda yer alır. Kaya mezarları ve kale önünden bir düzlüğe, Karagözler'den denize doğru iner. Ufkunu şövalye adası, Günlükbarı ve karşılarındaki dağlar oluşturmaktadır.

Fethiye, Persler, Likyalılar, Karyalılar, Romalılar'a ait eserleri ile tanınmıştır. Kültürel zenginliği, doğal güzellikleri ve coğrafyası ile önemli turizm merkezlerimizdendir. Ölüdeniz bunlardan biridir. Af Kule gibi dalış bakımından çok uygun yerlere sahiptir. Turizme açılmış birçok mağara mevcuttur. Doğal yapısı ile paraglide gibi alternatif sporlar yapılmaktadır. Kelebek Vadisi ve Kabak Koyu gibi doğası bozulmamış çok özel bölgeler vardır. Günlük turlar ile 12 Adalar diye adlandırılan adalar ziyaret edilebilir.

Fethiye'de Ölüdeniz dışında Belcekız (Belceğiz), Çalış gibi birbirinden güzel plajlar da vardır. Bu kadar alternatifin yanında antik çağlardan kalmış kent kalıntıları ile kültür turizmine de açıktır. Fethiye çevresindeki antik kentlerin bazıları Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon ve Xanthos'dur. Bunların dışında zengin eserleriyle Fethiye Müzesi de turizme hizmet etmektedir.

Nasıl Gidilir?

Fethiye Dalaman Havalimanı arası 52 km.dir. Fethiye ile büyük şehirlerimiz arasındaki uzaklıklar da şöyledir:

  • Fethiye-İstanbul arası 804 km.
  • Fethiye-Ankara arası 612 km.
  • Fethiye-İzmir arası 335 km.
  • Fethiye-Antalya arası 197 km.

Fethiye sahilinden kalkan günübirlik teknelerle turlara katılanlar Katrancı ile çevre koylarda ve adalarda denize girme imkanı bulabilirler.

Anahtar Kelimeler : Fethiye Rent a Car, Fethiye Araç Kiralama, Fethiye Araç Kiralama

 

 


Konforlu ve güvenli seyehatiniz için Joy Rent a Car'ı tercih edin, size kaliteli hizmet vermek için tüm gayretimizle 7/24 çalışmaktayız.

Firma Rehberi Firma Rehberi

Firma Rehberi

Sosyal Platformda Joycar


Takip Ediniz Facebook